یک فایل با نام hello.php ایجاد کنید و آن را در دایرکتوری ریشه وب سرور خود (DOCUMENT_ROOT) با محتوای زیر قرار :

[php]
<html>
<head>
<title>PHP Test</title>
</head>
<body>
<?php echo ‘Hello World’; ?>
</body>
</html>
[/php]

برای نمایش صفحه بالا کافیست که در مروگر خود آدرس وب سرور + نام فایل مورد نظر را وارد کنیم.
و سپس کد صفحه فوق به html زیر ترجمه میشود و در مروگر نمایش داده میشود.

[html]
<html>
<head>
<title>PHP Test</title>
</head>
<body>
Hello World
</body>
</html>
[/html]

این برنامه بسیار ساده است و شما واقعا نیازی به استفاده از PHP برای ایجاد یک صفحه مانند این ندارید.

همه اینها نمایش است: با استفاده از دستو echo کلمه Hello World را چاپ میکنیم. توجه داشته باشید که فایل به هیچ وجه نباید اجرایی یا خاص باشد. سرور متوجه می شود که این فایل باید توسط پی اچ پی تفسیر شود زیرا شما از پسوند “.php” استفاده می کنید که سرور برای پیکربندی آن برای انتقال به پی اچ پی است. برای همچنین مثالی از یک فایل HTML معمولی استفاده کنید پی اچ پی را برای مجموعه ای از برچسب های ویژه ای که بسیاری از چیزهای جالب را انجام می دهند استفاده میکنیم.

اگر شما کار های فوق رو انجام دادید و نتیجه که گفتیم رو مشاهده نکردید دو احتمال وجود دارد که اتفاق بیافتد اول اینکه فایل php دانلود میشود و دوم اینکه مثل یک فایل متنی برای شما نمایش داده میشود و این به دلیل اینکه یا پی اچ پی فعال نشده و یا درست پیکر بندی نشده است. از مدیر سرور خود بخواهید با توجه به راهنمای فعال کردن php اون رو فعال کنه و اگر شما در حال توسعه در محیط توسعه هستید، همچنین راهنمای نصب را بخوانید تا مطمئن شوید همه چیز رو به درستی پیکر بندی کرده اید.
اطمینان پیدا کنید که به فایل از http با سرور دسترسی به خروجی خود دسترسی دارید سپس اگر فایل را از سیستم خودتون فراخوانی میکنید پس حتما php (apache) اون رو تجزیه نمیکنه.

در صورتی که باز مشکل برقرار بود از گزینه های پشتیبانی php استفاده کنید.

نکته ای که مثال بالا داره این است که قالب php رو نشون داده است. دستورات پی اج پی با دستور <?php شروع میشود بعدش بدنه دستورات پی اچ پی شروع میشود و در انتها با دستور ?> انتهای دستورات php رو مشخص میکنیم.

در حال آماده سازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *